۱۲ آبان ۱۳۹۷
آبان ۱۲, ۱۳۹۷

نشاط

آبان ۱۲, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

نشاط

طی آخرین تحقیقاتمان در مورد خواب ، متابولیسم ، استرس و کرونوبیولوژی به تشخیص اینکه چه موقع بیشترین موقعیت خستگی را دارید پرداختیم و با کمک متخصصین ، طرحی مطمئن برای کمک به مقابله با آن اندیشیدیم .مطمئن باشید که با این ۸ استراتژی ، شاداب و سرحال از خواب بیدارمی شوید ، در طول روز هوشیارید و درست به موقع به رختخواب رفته تا یک خواب راحت داشته باشید  چه موقع بیدار شوید به جای اینکه : بخوابید سعی کنید : بلند شوید و خودتان را در معرض نور آفتاب قرار دهید .

 

نشاط

این کار باعث می شود تا ریتم محدود شما که با ساعت بیولوژیکی بدنتان در غده هیپوتالاموس تنظیم می شود با ۲۴ ساعت روز همگام شود . اگر نور نباشد ، چرخه ی خواب و بیداری بدن شما مایل است با میانگین هر روز ۱۲ دقیقه به تآخیر بیافتد و با ریتم ۲۴ ، ۲ ساعت کار کند . ( دانشمندان علت آن را نمی دانند ولی فکر می کنند که به تغییرات فصلی خورشید مربوط می شود ).

 

 

ماریانا فیگریو ، پزشک و مدیر برنامه ریزی مرکز تحقیقات موسسه پلی تکنیک رینسلر می گوید : ” این بدین معنی است که بدن شما می خواهد بیشتر شما را در رختخواب نگه دارد . اما اگر اجازه بدهید که چنین اتفاقی بیافتد و هر روز در یک ساعت از خواب بلند شوید ، کسل و خسته خواهید شد “.

 

 

برای اینکه ریتم محدود خود را با ۲۴ ساعت روز تنظیم کنید ( وقتی خستگی از بدنتان بیرون برود احساس می کنید مثل جت پرواز می کنید ) تصمیم بگیرید که حتما ۳۰ دقیقه اول را درمعرض نور آفتاب بایستید حتی روزهای تعطیل که می خواهید بخوابید . ساده ترین راه این است که از خانه بیرون بروید و نیم ساعت برای خودتان بچرخید یا صبحانه اتان را کنار یک پنجره آفتاب گیر بخورید . اگر برنامه ی کاری اتان ایجاب می کند هنگامی که هنوز هوا روشن نشده از خواب بلند شوید چراغهای داخل خانه را روشن کنید حتی کمی از آن می تواند به شما کمک کند.

 

 

– چه بخورید

به جای اینکه : شکم خود را از کربوهیدرات پر کنید

سعی کنید : آنها را محدود کنید تا جایی برای پروتئین بیشتر باز کنید .

 

 

 

اگرچه کربوهیدراتها می توانند به عنوان سوختی که سریع می سوزند مصرف شوند اما مصرف بیش از اندازه ی آنها باعث تخلیه انرژی می شود .

 

 

 

در تحقیقات اخیر که توسط دونالد . کی . لیمن ، پزشک و پروفسور تغذیه در دانشگاه ایلینویز انجام گرفت گزارش شده ، خانمهایی که میزان کربوهیدرات را در رژیم غذایی اشان کم کردند و میزان مصرف پروتئین را بالا بردند بیشتر احساس شادابی و پرانرژی بودن می کردند .

 

 

مصرف کربوهیدرات سالم روزانه خود را به زیر ۱۵۰ گرم برسانید . بهترین تقسیم بندی غذایی می تواند اینگونه باشد : مصرف ۵ وعده سبزیجات ، ۲ واحد میوه و ۳ یا ۴ وعده مواد نشاسته ای ( ترجیحا غلات سبوس دار ) . کربوهیدرات مانند نان ، برنج ، ماکارونی و برشتوک .

 

 

صبحانه : یک تکه نان یا کلوچه ، یک عدد تخم مرغ ، همبرگر و پنیر از هر کدام یک تکه و یک لیوان شیر.

 

 

 

ناهار : ساندویچ رو باز شامل یک تکه نان ، ۲ تا ۳ مثقال گوشت و ۱ مثقال پنیر ، ۲ وعده سبزیجات و ۱ عدد سیب .

 

 

 

شام : ۶ مثقال گوشت بدون چربی ، ۳ واحد سبزی ، یک واحد میوه و ۱ یا ۲ واحد کربوهیدرات نشاسته ای .